Що краще: OpenCart чи WooCommerce - це питання є поширеним серед новачків, які шукають систему для розробки власного інтернет-магазину. Обидві системи є найпопулярнішими CMS в Україні в даній сфері, адже пропонують безкоштовні рішення з відкритим кодом і надають зручний спосіб почати продавати товари та послуги онлайн.
Як платформи з відкритим кодом, OpenCart і WooCommerce пропонують значно більше гнучкості та свободи, ніж більшість альтернативних конструкторів магазинів та saas-сервісів. Ви можете налаштовувати все, що завгодно, і навіть додавати безліч інтеграцій, при цьому все це належить саме вам. У той же час і OpenCart, і WooCommerce також пропонують доступ до вбудованих можливостей, таких як звітність та аналітика.
Сьогодні ми проведемо детальне порівняння OpenCart та WooCommerce, щоб допомогти вам вирішити, яке рішення краще підійде саме вам.
Що таке OpenCart?
OpenCart - платформа з відкритим вихідним кодом розроблена спеціально для створення інтернет-магазинів, з безліччю тем і розширень, а також з великою спільнотою підтримки. OpenCart дозволяє користувачам відносно легко створювати мультимовний інтернет-магазин, та, навіть, мультимагазин, тобто кілька магазинів з однією адмінкою. І, щонайважливіше, немає жодних обмежень по кількості товарів, магазин буде працювати однаково швидко як з сотнею товарів так і з сотнями тисяч. Недоліком даної системи можна назвати проблеми із сумісністю різних додаткових розширень між собою.
Що таке WooCommerce?
WooCommerce - це плагін для побудови інтернет-магазину на WordPress. Ця технологія забезпечує роботу близько 30% світових інтернет-магазинів і є надзвичайно простою у використанні, навіть для початківців. Сервіс швидко і легко перетворює будь-який сайт на інтернет-магазин.
Хоча WooCommerce фактично був представлений на ринку пізніше ніж OpenCart, він є набагато популярнішим у світі, за рахунок популярності блогової CMS Wordpress. Він гнучким з точки зору базових можливостей SEO та додаткових плагінів для використання. Проте чим більше товарів у вас буде - тим повільніше буде працювати ваша система, і це є вагомим недоліком.
І WooCommerce, і OpenCart розроблені таким чином, щоб бути максимально доступними та простими у використанні. WooCommerce - це плагін для WordPress, а це означає, що все, що вам потрібно зробити для початку роботи з сервісом, - це створити веб-сайт на WordPress, а потім встановити плагін WooCommerce.
Щоб отримати доступ до плагіна WooCommerce, просто перейдіть на вкладку "Плагіни" на панелі інструментів WordPress і натисніть "Активувати", коли знайдете опцію WooCommerce. Щойно ви активуєте плагін, він запустить швидкий і простий майстер встановлення, який запитає основну інформацію про ваш магазин, наприклад, типи товарів, країну, адресу та валюту.
Налаштування надзвичайно просте, і коли ви закінчите встановлення WooCommerce, ви зможете отримати доступ до функцій вашого магазину так само, як і до можливостей WordPress. Коли ви натиснете на вкладку WooCommerce в меню, ви побачите, що структура дуже схожа на WordPress. Додавання продуктів відбувається так само, як і створення нових сторінок, і ви навіть можете впроваджувати плагіни, як і в WordPress.
OpenCart дещо відрізняється від WooCommerce, коли справа доходить до встановлення та налаштування. Існує два способи встановлення на вибір, починаючи з ручного встановлення. Ручний процес дає вам більше можливостей і функцій налаштування, але він може бути дуже складним, і, як правило, потребує участі людини зі знаннями розробника.
Ручне налаштування вимагає великої точності, оскільки все, що ви робите, впливає на те, наскільки добре працює ваш магазин. Якщо ви не зможете налаштувати все правильно під час початкового процесу, то постраждає весь ваш магазин, і вам буде складніше керувати ним у майбутньому.
Альтернативним варіантом є використання сервісу встановлення скриптів в один клік, наприклад, Installatron або Softaculous. Ці рішення дозволяють користувачам встановлювати OpenCart без необхідності технічних знань, але у вас не буде можливостей для кастомізації.
Після встановлення інтерфейс OpenCart є чистим і добре організованим, тому у вас не повинно виникнути особливих проблем з навігацією в майбутньому.
Дизайн - це важлива складова веб-сайту, ваш інтернет-магазин має відповідати вашому бренду і виділятись із загальної маси сайтів. OpenCart і WooCommerce можуть багато чого запропонувати в цьому плані.
WooCommerce є одним з найпопулярніших варіантів на ринку, коли мова йде про дизайн вашого інтернет-магазину, оскільки існує безліч преміум- і безкоштовних тем, доступних у репозиторії WordPress, а також на сторонніх площадках. Існують також теми для різних типів магазинів, тому ви можете зробити свій образ настільки унікальним, наскільки вам подобається.
Встановлення теми та її налаштування за допомогою WooCommerce може бути дещо складним. Хоча можливості практично необмежені, вам, швидше за все, знадобиться невелика додаткова допомога при налаштуванні вашого інтернет-магазину. Використання онлайн-конструкторів сторінок, таких як Divi, може перетворити ваш процес створення за допомогою перетягування.
OpenCart виконує більшу частину роботи по створенню початкового дизайну вашого сайту під час встановлення. За замовчуванням ви отримаєте стандартні макети сторінок, такі як "Товар", "Категорія", "Виробник", "Головна", "Інформація", "Контакти" та "Оформлення замовлення". Після завершення встановлення ви можете зануритися в налаштування, використовуючи теми, доступні або через маркетплейс OpenCart, або через сайти і форуми розробників.
Зазвичай, робота з темами вимагає трохи додаткових знань розробника, особливо щодо навичок HTML і CSS. Можливо, вам буде простіше просто найняти професіонала, який зробить все за вас.
Хоча при виборі між OpenCart і WooCommerce потрібно враховувати набагато більше, ніж просто бюджет, у всіх нас є обмеження на те, скільки ми можемо витратити. Хороша новина полягає в тому, що програмне забезпечення з відкритим кодом можна завантажити безкоштовно, тому ви можете отримати доступ до OpenCart і WooCommerce безкоштовно. Однак це не означає, що запуск вашого інтернет-магазину нічого не коштуватиме.
Вам все одно доведеться врахувати основні витрати на управління вашим магазином за допомогою WooCommerce або OpenCart. Нижче перелічимо основні витрати.
Веб-хостинг: необхідний для того, щоб ваш сайт був розміщений в мережі Інтернет і завжди був доступний. Послуги звичайного хостингу можуть коштувати від $3 до $20 на місяць.
Домен: вам доведеться заплатити за використання обраного вами доменного імені для OpenCart або WooCommerce, проте існують також і безкоштовні домени, такі як pp.ua.
Платні розширення та теми: Просунуті розширення і теми з унікальними функціями можуть коштувати пристойну суму.
Підтримка розробників: якщо вам потрібна додаткова допомога в запуску магазину або його налаштуванні, вам потрібно буде оплатити послуги розробника за погодинною ставкою.
У будь-якому випадку, від вас залежить, скільки коштуватиме ваш інтернет-магазин електронної комерції. Якщо ви проведете дослідження і порівняєте різні хостингові рішення та інструменти для вашого онлайн-бізнесу, ви зможете утримати витрати на відносно низькому рівні.
Однак майте на увазі, що витрати на такі речі, як преміум-шаблони та інструменти для того, щоб пошукові системи могли вас знайти, можуть швидко скластися.
Щоб клієнти могли знайти вас під час пошуку в Інтернеті, є однією з найважливіших речей, які можуть зробити власники інтернет-магазинів. Правильний SEO, вбудований у ваш веб-сайт для малого бізнесу, значно полегшує зв'язок з потрібною аудиторією.
Хороша новина полягає в тому, що WooCommerce інтегрується безпосередньо з сайтом WordPress, а це означає, що ви можете використовувати всі переваги WordPress для SEO. Теми WordPress та зручний бекенд WordPress розроблені таким чином, щоб бути надзвичайно зручними для SEO.
Існують також різні доповнення для WordPress і WooCommerce, які ви можете встановити у своєму магазині, щоб отримати доступ до додаткових переваг. Розширення WooCommerce включають інструменти для редагування метазаголовків, тегів та описів для вищого рейтингу.
OpenCart не має такого ж SEO-дружнього коду, як WordPress та WooCommerce, але ви можете редагувати мета-описи та використовувати оптимізовані для пошукових систем URL-адреси для сторінок товарів та магазину.
Для більш глибокого рівня SEO-кастомізації, можливо, вам доведеться найняти розробника.
І OpenCart, і WooCommerce мають багато можливостей для кастомізації. Ви не тільки можете отримати доступ до преміум-тем і шаблонів, але також матимете різні інтеграції або модулі, які можна додати до свого магазину для оптимізації продажів.
WooCommerce має різні фантастичні інструменти, створені спеціально для вашого бізнесу електронної комерції, такі як WooCommerce Product, Bookings та Tax. Ви навіть можете ще більше розширити свою функціональність електронної комерції та створити ринок для кількох продавців.
WooCommerce гарантує, що вам не доведеться витрачати цілий статок на співпрацю з розробниками, щоб отримати доступ до найновіших інструментів. Замість цього, ви можете додати багато функціональних можливостей до свого магазину всього за пару кліків. Хоча ви можете вносити зміни до вихідного коду, якщо хочете, це не обов'язково.
У OpenCart також багато модулів, є можливість додати нові функції до вашого магазину. Щоб дійсно отримати максимальну віддачу від вашого магазину на OpenCart, можливо, вам доведеться заплатити розробнику, який допоможе вам.
Існують різні можливості, які ви можете вбудувати у свій магазин, щоб зробити його більш масштабованим. Наприклад, ви можете додати підключення до соціальних мереж, а стартапи можуть навіть створювати вторинні інтернет-магазини, підключені до одного облікового запису.
І OpenCart, і WooCommerce розроблені спеціально для створення інтернет-магазинів, тому вони, природно, постачаються з інструментами, які допомагають керувати цими середовищами. Основна інформаційна панель OpenCart надає доступ до різних основних функцій електронної комерції.
Основна платформа дозволяє додавати необмежену кількість товарів і нескінченну кількість категорій продуктів. Ви також можете продавати практично все, що завгодно за допомогою цього рішення для електронної комерції, включаючи послуги або фізичні продукти, а також завантажувані елементи.
Якщо ви шукаєте найкращу платформу електронної комерції для розробників, широкі можливості налаштування PHP, CSS та HTML є чудовим рішенням. Ви також можете налаштувати підписки та постійні інформаційні профілі покупців для своїх продуктів.
Коли справа доходить до створення найкращого кошика для покупок, ви можете реалізувати понад 36 варіантів платіжних шлюзів, включаючи PayPal, і використовувати цілий ряд варіантів внутрішньої та міжнародної доставки.
WooCommerce має дуже схожий набір функцій для управління магазином. Ви зможете координувати інвентар вашого сайту, налаштовувати профілі клієнтів і відстежувати всі види замовлень та варіанти їх виконання. В Інтернеті є безліч навчальних посібників, які допоможуть власникам магазинів розпочати роботу з WooCommerce.
Багато Woothemes постачаються з вбудованими спеціальними інструментами для продажу, і якщо вам потрібна додаткова допомога, ви можете скористатися підтримкою WooCommerce від експертів з WordPress. Як і у випадку з OpenCart, ви також можете адаптувати свій сайт електронної комерції для продажу різних типів товарів, включаючи віртуальні, цифрові та фізичні продукти.
Існує безліч способів оплати від Liqpay чи Plata by mono до міжнародного шлюзу - Paypal або QR оплати. Також ви можете отримати доступ до різних функцій маркетингу та залучення потенційних клієнтів, щоб підвищити свої шанси на продажі. Система ведення блогів, підключена до WordPress, особливо корисна для контент-маркетингу.
І WooCommerce і OpenCart також мають різноманітні функції для просування, такі як купони на знижки та подарункові картки, а також різні можливості для перепродажу та перехресних продажів.
При виборі правильної платформи електронної комерції не існує універсального рішення. І OpenCart, і WooCommerce можуть багато чого запропонувати, але вони трохи складніші, ніж середньостатистичний сервіс для магазинів. Якщо ви шукаєте зручний інструмент із вбудованим майстром налаштування та вже наданим хостингом, вам варто звернути увагу на такі варіанти, як Shopify, Хорошоп чи Shop-Express.
З іншого боку, якщо ви хочете щось гнучкіше, то WooCommerce і OpenCart дають вам багато свободи для створення власного ні від кого не залежного інтернет-магазину з доступом до всіх можливих функцій і засобів. WooCommerce побудований на платформі WordPress, в той час як OpenCart існує як окреме рішення, спеціально розроблене для інтернет-магазинів.
WooCommerce була розроблена для користувачів блогової платформи WordPress, які хочуть створювати магазини, тоді як OpenCart орієнтована на підприємців, які хочуть продавати в мережі і отримати максимум функцій для цього. Обидві платформи пропонують широкі можливості налаштування, але вони також вимагають від користувачів самостійного пошуку хостингу, SSL-сертифікату та доменного імені.
Якщо вам подобається гнучкі рішення з відкритим вихідним кодом і ви хочете щось трохи простіше у використанні, WooCommerce - ідеальний інструмент для вас. З іншого боку, якщо ви хочете повної свободи, необмежених можливостей і, при цьому, не проти трохи попрацювати з кодом, OpenCart стане для вас ідеальним рішенням.